Školní kolo Olympiády v anglickém jazyce

V naší škole se 22. února konala velmi úspěšná anglická konverzační soutěž. Tato soutěž byla rozdělena do dvou částí - poslech na úrovni C1 a ústní část.

Studenti se museli připravit na obě části, aby mohli úspěšně soutěžit.

Poslech na úrovni C1 byl pro studenty náročný, ale zvládli ho velmi dobře. Měli za úkol poslouchat audio nahrávku a odpovědět na otázky spojené s tématem nahrávky. Studenti ukázali svou schopnost porozumět náročnému anglickému poslechu na vysoké úrovni.

Další částí soutěže byla ústní část. Studenti se museli připravit na dva různé úkoly. V prvním úkolu měli studenti popsat obrázek. Bylo jim předloženo několik obrázků a museli vybrat jeden a popsat ho co nejpodrobněji. Studenti museli ukázat svou schopnost popsat situaci a použít různá slovní spojení a výrazy.

V druhém úkolu studenti měli připravené téma, o kterém museli mluvit. Téma bylo pro každého studenta jiné. Museli použít co nejvíce slovních spojení a výrazů a ukázat svou schopnost mluvit plynně a přesvědčivě v angličtině.

V porotě se při hodnocení studentů podílely tři studentky čtvrtého ročníku, které pomáhaly s hodnocením a daly studentům cenné rady a tipy na zlepšení. Vítězkou soutěže se stala Adriana Michaela Drábková, druhé místo obsadila Agáta Dufková a třetí místo si odnesla Kateřina Gomelská. Všichni studenti si zaslouží velké uznání za svůj skvělý výkon a úspěšnou účast v soutěži.

Anglická konverzační soutěž byla skvělou příležitostí pro studenty naší školy procvičit si své jazykové dovednosti a zlepšit svou schopnost mluvit anglicky. Doufáme, že se tato soutěž stane pravidelnou tradicí naší školy a že se opět setkáme v dalším ročníku. Gratulujeme vítězům a děkujeme všem studentům za jejich účast.

(Text byl napsán umělou inteligencí OpenAI)