Výměnný pobyt s kamarády ze Slovinska

13. června k nám přijeli na výměnný pobyt slovinští studenti z gymnázia v Mariboru.

Nervozita, která v nás ze začátku převládala, zmizela v moment, kdy jsme se seznámili. Žáci 1. a 2. ročníku strávili příjemný týden se svými partnery, kdy jsme se mohli více poznávat a utvářet skvělé vzpomínky. Navštívili jsme společně památky na Velehradě a v Olomouci, vyšlápli na hrad Buchlov a družili se na zahradní slavnosti za doprovodu naší školní cimbálovky. Poslední den jsme provedli studenty po naší škole a pozvali je do výuky. Chceme také tímto poděkovat učitelům z obou škol, kteří zorganizovali úžasný program. Už se nemůžeme dočkat, až v říjnu přijedeme za svými přáteli do Slovinska. Se vidiva kmalu!

Agáta Dufková 

“Erasmus byl skvělý týden plný angličtiny, nových kamarádů a zábavy. Myslím, že se moje angličtina opravdu hodně zlepšila. A také jsem zjistila, že dokážu mluvit anglicky bez toho, abych nad tím moc přemýšlela. Bylo to úžasné a těším se do Slovinska.”

“Líbilo se mi, že jsme jim odpoledne a večer měli udělat vlastní program. Mohli jsme si jen tak povídat nebo jim ukázat okolí. A moje angličtina se zlepšila! Po dvou dnech jsem začala přemýšlet anglicky, a taky mé sebevědomí stouplo, protože mi hodně lidí řeklo, že moje angličtina i němčina je opravdu dobrá! Vždycky jsme se nějak domluvili :-)”

“Na základní škole jsme měli už asi dva nebo tři Erasmy, ale já jsem nikdy neubytovával. Chtěl jsem to teď zkusit. Naučil jsem se moc nepřemýšlet nad tím, jestli dělám při mluvení v angličtině chyby.” 

“Erasmus se Slovinci mi dal spoustu zkušeností nejenom s angličtinou, ale i s komunikací a tolerancí. Myslím, že jsem si celkově se Slovinci rozuměla a nenastal žádný problém. Užili jsme si to spolu jako parta a už se těším do Mariboru!”