Slovinsko – místo, kam se ráda vrátím

Minulý týden jsem v rámci školního výletu měla možnost navštívit severozápad Slovinska...

Jednalo se o pětidenní sportovní kurz, který začal v neděli a skončil v pátek ráno. Má očekávání zprvu nebyla příliš velká. Před odjezdem jsem viděla pár fotek z předešlých kurzů, a tak jsem doufala, že alespoň na chvíli opustím ruch města a odpočinu si na čerstvém vzduchu.

Slovinsko mě však nadchlo, ohromila mě krásná příroda, překvapili milí obyvatelé a zamilovala jsem se do místních hor a řek. Součástí našeho programu byla kombinace volitelných adrenalinových aktivit a túr, společně s občasnými návštěvami měst. Vyzkoušela jsem si rafting a vykoupala se v jezeře s nejkrásnějším výhledem na alpské panorama. Mé srdce si získaly místní kaňony, později i vodopád Boca. Cesta na něj nebyla snadná, ale stála za to. Zlatým hřebem našeho výletu byl celodenní výšlap na horu Svinjak. Nebyla jsem si zcela jistá, zda výstup do výšky 1653 metrů nad mořem zvládnu a cestou jsem dokonce zvažovala návrat, avšak vytrvala jsem a konečný zážitek byl nepopsatelný. Pohled, který se nám naskytl z vrcholu hory, byl přímo dechberoucí.

Slovinsko je místem, kam se určitě ráda vrátím. Hory a řeky mohou být kdekoliv, ale ty slovinské jsou teď ty, které se mi vybaví, když zavřu oči. Exkurzi do těchto končin vám mohu jen a jen doporučit a třeba se vám tam bude líbit tak jako mně.

Markéta Ambrozková, 3.B