Národní kolo Olympiády v ruštině

V roce 2024 se celostátní kolo konverzačních soutěží v cizích jazycích poprvé konalo pod záštitou Fakulty mezinárodních vztahů VŠE.

Ve dnech 29.-31. května se tedy sjeli do Prahy všichni vítězové krajských kol olympiády jak v ruštině, tak i v dalších jazycích (angličtině, němčině, španělštině a francouzštině).

Já jsem reprezentovala naši školu (respektive celý Zlínský kraj) v kategorii Ruský jazyk SŠ. Všech 12 soutěžících v naší kategorii (studenti 1.-3. ročníku SŠ) v pátek postupně předstoupilo před tříčlennou porotu, kde museli během patnácti minut spontánně konverzovat na vylosované téma a předvést své znalosti z oblasti gramatiky, slovní zásoby, ale i správné výslovnosti.

Konkurence byla opravdu velká a i když mé závěrečné vystoupení nebylo tak dobré, jak jsem doufala, skončila jsem na osmém místě a ostudu jsem snad neudělala. Bonusem je, že díky této soutěži mám už jisté přijetí na Fakultu mezinárodních vztahů VŠE pro případ, že bych zde chtěla v rozvíjení svých jazykových dovedností pokračovat.

Zároveň doufám, že si svou reputaci vylepším tento týden na celostátní přehlídce Ars poetica – Puškinův památník, kam jsme se spolu s Aničkou Řezníčkovou a Ellou Polákovou (1.A) také probojovaly z krajského kola. Tak nám držte palce!

Ester Hegrová (2.A)