Spartan Race Brno: Den plný adrenalinu a týmové spolupráce

Dne 18. května 2024 jsme se zúčastnili jedné z nejnáročnějších a nejvíce vzrušujících sportovních událostí roku – Spartan Race Sprint na Automotodromu v Brně.

Tento závod byl výzvou nejen pro naši fyzickou kondici, ale také pro psychickou odolnost. Spolu s dalšími šesti odvážnými závodníky – žáky naší školy – Aničkou, Klárkou, Terkou, Áďou, Filipem a Lukášem + jedním tatínkem Jirkou, jsme se postavili na startovní čáru, připraveni čelit všem nástrahám a překážkám, které nás čekaly.

Ráno závodního dne bylo plné očekávání a nervozity, na místo jsme dorazili asi hodinu před naším startem. Po převzetí startovních čísel jsme se krátce zorientovali v areálu závodiště. Atmosféra byla nabitá adrenalinem, všichni jsme pokukovali po závodnících, kteří již průběžně dobíhali do cíle. O to více jsme si vše chtěli užít. Proto jsme udělali pár předstartovních foteček a vyrazili na rozcvičku.

Konečně zazněl startovní výstřel a všichni jsme se rozeběhli na trať. První překážky nebyly příliš náročné, ale rychle jsme se dostali k těm těžším, které nás donutily zapojit veškerou sílu. Šplhání po laně, přeskakování zdí, přenášení těžkých břemen a plazení se pod ostnatým drátem byly jen některé z výzev, které nás čekaly.

Již před startem jsme se rozhodli, že nebudeme závodit každý sám za sebe, ale že prožijeme celý závod společně a budeme se navzájem podporovat. Nakonec to byly dvě hodiny plné úžasných zážitků.

Pro každého z nás byly nejtěžšími překážkami všechny, kdy jsme museli ručkovat  – žebříky, síť, šplhání na laně. Ne vždy se nám vše podařilo zvládnout, a tak nezbývalo než uběhnout trestný okruh (se značným výškovým převýšením). Nikdo z nás to však nevzdal a díky povzbuzení od ostatních jsme to všichni dokázali. Uvědomovali jsme si, jak je skvělé prožívat věci společně v partě lidí a navzájem se podporovat.

Překonání poslední překážky a proběhnutí cílovou čarou bylo neuvěřitelně osvobozující a radostné. Všichni jsme si navzájem gratulovali.

Doufám, že tato naše zkušenost inspiruje další k účasti na podobných událostech a k překonávání vlastních hranic. Těšíme se na další výzvy, které nás čekají v budoucnu.

Michal Hegr