English Debate Tournament v České Třebové

V pátek 8. 12. vyrazil tříčlenný tým Debatního klubu Ponto na 2. anglický turnaj debatní ligy do České Třebové.

Na víkendové akci je doprovázel pan učitel Stodůlka v roli řidiče školního auta a zároveň morální podpory.

Tým Imperium Naciones Moravian, složený z Markétky Lužové, Vojty Gajdůška a Agáty Dufkové, se v zasněžené České Třebové účastnil posledního debatního turnaje v tomto kalendářním roce. Tým debatoval o tezích Cancel culture has brought more harm than good, The rise of the gig economy brings more harm than good, Decision to join and/or leave international organizations (such as EU and NATO) should not be made through referendum a Government coalitions, in which moderate parties collaborate with radical parties, bring more good than harm.

I když debatéři bojovali ze všech sil, naše neúčast na 1. anglickém turnaji začátkem sezony se projevila – bohužel jsme se nevrátili s žádnou výhrou. Zato máme díky ballotům od rozhodčích spoustou poznatků o tom, v čem je potřeba se zlepšovat. Ostatně každá debata poskytuje spoustu nových zkušeností, které můžeme využít do budoucna. Kromě toho jsme se na turnaji v Třebové potkali s naší absolventkou Markétkou Ambrozkovou, aktuálně studentkou na MUNI, která už nejezdí na turnaje jako debatérka, ale jako rozhodčí.

Na sobotní večer pro nás organizátoři připravili santovský program, kde jsme si s ostatními debatéry rozdávali dárky. I když náš tým nebodoval v debatě, vyhráli jsme alespoň večerní kvíz zaměřený na vánoční písničky z filmů a pohádek. Nováček anglické debaty, Markétka Lužová, na debatní víkend vzpomíná takto: „V angličtině se nám debatovalo lépe, než jsme čekali. Únavu jsme úspěšně zaháněli kávou a myslím, že jsme hezky zapadli do kolektivu debatérů.“ A že to byl pěkný chumel – turnaje se zúčastnilo 15 týmů s 52 debatéry.

                                                                                                                                              Agáta Dufková, DK PONTO