Debate League bez DK Ponto

Tento víkend (14. a 15. 10.) se odehrál úvodní víkend debatní ligy v angličtině sezony 2023-2024 a, světe div se, jediný zástupce, který byl připomínkou velehradského ducha, byla Markéta Ambrozková, která už kope za jinou ligu (vysokoškolskou) a na turnaji rozhodovala.

Proč jsme se vlastně nezúčastnili? Důvodů je celá spousta: turné sboru v Krakově, hody ve spoustě míst v naší lokalitě, probíhající PORka… Další ligová soutěž se bude konat první víkend v listopadu (3. – 5. 11), půjde o divizi Morava, kde se týmy utkají v debatování v češtině.

Kromě soutěží Debatní ligy a Debate League chystáme ještě další akce. O tomto víkendu jsme se měli možnost setkat s Václavem Moravcem a paní poslankyní Šojdrovou. Oba debatování zajímá a počítají s námi. S Václavem Moravcem se rádi uvidíme na některém z jeho Fokusů, nebo jej přivítáme u nás na gymnáziu a za paní europoslankyní bychom se rádi vypravili do Bruselu nebo do Štrasburku. Náš zájem o věci veřejné potvrdíme účastí v jednání regionální konference Evropského parlamentu mládeže v Olomouci.

Držte nám palce a ještě lépe – přidejte se k nám. Na mnohé akce zveme nejen členy debatního klubu.

-RosA-