Debatéři na školení v Babicích

Tradiční debatérský podzim v Babicích u Prahy na gymnáziu Open Gate znamená také začátek nové soutěžní sezony.

O víkendu 22. – 24. 09. se do Babic pod vedením pana učitele Stodůlky vydaly dvě nové debatérky na zaškolení a jedna z vedoucích našeho DK na školení rozhodčích.  

Anička Řezníčková z 1.A a Klárka Mrázková z 1.B se zúčastnily školení začínajících debatérů. V Babicích se seznamovaly s pravidly a metodami akademické debaty, a tak se již vlastně chystaly na nadcházející sezónu. Agáta Dufková z 3.B byla naším klubem vyslána na přípravku pro budoucí rozhodčí. Víkend všech zúčastněných byl naplněný přednáškami, praktickými debatami a novými zážitky a během vší té práce se objevili i noví přátelé. Pan učitel Stodůlka nejen zařídil bezpečný odvoz, ale sám se také účastnil školení pro učitele a praktických učitelských debat.

Jaké jsou dojmy nováčků z pobytu na Open Gate? Posuďte sami:

Účast na tomto školení bylo pro mě něco úplně nového. Ze začátku jsem sice vůbec nevěděla, co mám čekat a byla jsem docela nervózní, ale nakonec jsem si to velice užila a jsem moc ráda, že jsem tam jela. Mám radost, že jsem tuto možnost měla a už se těším i na další akce. (Klárka Mrázková)

Celé školení jsem si moc užila. Hodně jsem se toho dozvěděla, naučila jsem se základy debatování (takže už konečně vím, jak porazit soupeře, yes! 😃), poznala spoustu super lidí a nové místo. Tak se neboj a začni taky, protože debatování je prostě hustý!  (Anička Řezníčková)

Agáta Dufková, DK Ponto