Ponto tábor – modří

Tábor modrých se konal 20. – 26. 8. 2023 ve Velkých Karlovicích.

Všechno začalo příjezdem udatných bojovníků na pomoc Odysseovi a dalším vysíleným Řekům při dobývání Tróje. Ještě ten večer bylo město dobyto a všichni tak mohli slavit. Abychom se ale mohli vrátit zpátky do rodné Ithaky, museli jsme si postavit loď, na které bychom pluli. Cestu nám však neustále ztěžoval Posseidon, vládce vod a moří, který nás nechtěl nechat být. O to horší to bylo, když jsme jeho synovi Kyklopovi vypíchli jeho jediné oko.

Jeden den jsme se dokonce vydali na dalekou výpravu, abychom unikli před jeho hněvem, ale nebylo nám to nic platné. Další problém nastal, když se do tábořiště dostala čarodějnice Kirké, která proměnila vedoucí na prasata. Všechno nakonec dobře dopadlo, i cesta z temného Podsvětí, odkud jsme utíkali před Hádem.

Zbýval poslední úkol – připravit se na boj s Posseidonem. Stálo nás to krev, pot a naše poslední čisté a suché oblečení, ale kdo je připraven – není překvapen. Po důsledné přípravě jsme se tedy utkali s vládcem moří a jeho poskoky osobně. I přes kruté boje jsme nakonec zvítězili. Pak už jsme konečně mohli bezpečně vyplout do Ithaky, kde nám Odysseus poděkoval za pomoc a královsky nás pohostil.

Kristýna Kuchařová