Debatéři zakončili školní rok v České Třebové 3. místem

Otevřeným turnajem v mezinárodním debatním formátu World Schools Debating Championships jsme uzavřeli letošní školní rok.

V pátek 16. 6. se vydal do České Třebové jeden z týmů Debatního klubu PONTO. HOESenky vyrazily v sestavě pouhých tří členů: Agáta Dufková, Terka Bůžková a Ondra Koutný. To znamenalo, že tito tři debatéři museli bez oddechu absolvovat všech pět víkendových debat. Na tomto pohárovém turnaji se využíval pro běžný turnaj neobvyklý formát WSDC (tzv. world style), který se debatuje při mezinárodních debatách. Témata, která byla nabídnuta pro jednotlivé debaty, se mimo jiné týkala škodlivého vlivu sociálních médií na děti a nadcházejících voleb v USA.

Náš tým vybojoval krásné 3. místo a odvezl si domů náš první diplom. Tímto pohárovým turnajem se zakončilo debatování v tomto školním roce a my už se těšíme na příští sezónu.

Všem debatérům, kteří v této sezóně reprezentovali náš klub, děkujeme za čas, který věnovali soutěžním debatám (jeden turnaj zabere celý víkend od pátku do neděle), za jejich výkony při soutěžích, a také za přípravu, která všem soutěžím předcházela. Doufáme, že i příští rok se nám bude v konkurenci ostatních týmů z Čech a Moravy dařit.

Agáta Júdit Dufková, DK PONTO