Antonín Cyril Stojan má svůj debatní pohár

Květen je sice ve znamení maturit a PORů, ale i tak se podařilo v jeho úvodu najít čas na debatu.

Navíc ne na debatu ledajakou: ve středu 3. května jsme udělali první krok k pořádání putovního Poháru A. C. Stojana v debatování.

V prvním ročníku tohoto poháru se sešlo deset týmů z pěti moravských klubů. Přijely týmy z Valašského Meziříčí (3 týmy), Šlapanic (1 tým), Přerova (2 týmy) a samozřejmě se zúčastnil kroměřížský a náš debatní klub (od každého 2 týmy). Zbrusu nový pohár do soutěže věnovalo naše gymnázium a Kroměřížští se významně podepsali na organizaci prvního ročníku poháru. Důležitým prvkem prvního ročníku Stojanova poháru bylo i to, že jsme byli schopni turnaj zabezpečit z velké části už i rozhodčími z vlastních řad. Rozhodovali akreditovaní rozhodčí – bývalé členky klubu AG Anežka a Kristýna, naše Markéta, dále vedoucí přerovského klubu Iva Herčíková a online i prezident ADK Václav Soukup.

První ročník poháru byl odpolední akcí, mezi 13:30 a 18:00 se odehrálo deset debat, ze kterých vyšel vítězně jeden z týmů z Přerova.

Toto je výsledková listina prvního ročníku Poháru A. C. Stojana v debatování:

Pohár, který si odvezli Přerovští, je putovní cenou. Proto se k nám příští rok vrátí a záleží jen na nás, zdali pobude déle než jen na dobu konání druhého ročníku. Pro letošek tedy přejeme debatérům z Přerova, ať si užívají svůj úspěch. V pondělí 22. 5. pak ještě krásné narozeniny, Vaše Excelence pane arcibiskupe Stojane!

Za DK PONTO -RosA-