Exkurze ve firmách BD Sensors a Imaco Group

Ve čtvrtek 13.4. jsme se se studenty 3. ročníku zúčastnili exkurze ve firmách BD Sensors a Imaco, které totožně sídlí v nedalekých Buchlovicích.

BD SENSORS je střední firmou, která klade důraz na nezávislost a stabilitu. Z malého podniku založeného v roce 1993 se během několika let stala celosvětově úspěšná firma.  Jejich prvotním cílem je soustředit se na elektronickou tlakoměrnou techniku, nicméně jejich záběr je daleko širšího rázu, kdy se od přístrojů a různých senzorů dostaneme až po komponenty, které jsou využívány pro vesmírné účely. A právě tato problematika se stala ústředním tématem otázek našich studentů. Ať už se jednalo o otázky vývoje, výroby nových produktů, nebo dotazy ryze technické, naši studenti se zapojovali velmi aktivně. Zpočátku jsem měl z malé účasti žáků na této exkurzi velmi rozporuplné pocity, ale tento “defekt” se následně stal velkým plusem… Exkurze byla vedena s individuálním přístupem, čehož bychom např. při počtu 20 žáků nedosáhli. Studenti byli seznámeni s tím, že se ve firmě uplatní nejen člověk technicky zdatný, ale také ekonomové, manažeři či grafici, což mohlo působit tak, že zde najde práci opravdu každý. Závěrem bych chtěl podotknout, že exkurze proběhla ve velmi přátelském duchu a spokojenost byla jak na straně studentů, tak na straně zaměstnanců firmy.

Druhou zastávkou byla firma Imaco. Firma IMACO Group, s.r.o. je tradičním výrobcem plnicích, zavíracích a etiketovacích strojů, strojů pro plnění a zavírání tub, kartuší a kompletních balicích linek a robotizace. Zde naše studenty zajímala převážně výroba a následný export. Měli jsme to štěstí, že jsme se ve firmě potkali se zájemci z Egypta, takže naši studenti živě viděli, jak taková zahraniční návštěva probíhá. Mimo to jsme se opět setkali s přátelským přístupem a nabídkou další budoucí exkurze.

Petr Štulír