Benefiční koncert SGV v Luhačovicích byl pohlazením pro duši

V neděli 8. května předvedli naši studenti své talenty v luhačovickém kostele Svaté rodiny. Vystoupil zde Pěvecký sbor Stojanova gymnázia a skupina žáků s divadelním představením StojanDrama.

Jednalo se o benefiční vystoupení na podporu rekonstrukce fary v Korytné, která se přetváří na nové volnočasové centrum mládeže. Projekt opravy fary nejprve představila naše absolventka Tereza Dejmková, následovalo zdařilé a bouřlivým potleskem odměněné vystoupení pěveckého sboru proložené vstupem Martina Šálka (2.B) o osobnosti arcibiskupa A. C. Stojana. Pověstným zlatým hřebem nedělního podvečera bylo divadelní představení StojanDrama, inspirované životem A. C. Stojana.

Vystoupení se mohlo uskutečnit díky pozvání luhačovických farníků, kteří celou akci zorganizovali a podpořili. Setkání provázela skvělá atmosféra a jak účinkující, tak i diváci odcházeli plni krásných zážitků. Moc děkujeme všem, kteří nás podpořili svou účastí a vážíme si také výtěžku benefice: na Korytnou se podařilo vybrat více než 32 000 Kč. Velké díky!

Projekt přetvoření fary v Korytné na volnočasové centrum je možné sledovat a podpořit na webových stránkách: