Potáborko ve Vizovicích

O víkendu 18. až 20. března 2022 se uskutečnilo potáborové setkání prvního turnusu tábora...

Už domů nám došel dopis se smutnou zprávou, že drahý šaman Cao Cao ya Macao zemřel a že budeme muset najít nového nástupce, který by Macau vládl stejně dobře.

V pátek večer se nám představili možní kandidáti na funkci šamana. Nebyl však jen jeden, ale rovnou čtyři, živly: voda, oheň, vzduch a země. Tyto živly spolu musely vést těžký souboj, aby se vybral ten nejlepší nový šaman. V těchto bojích jsme živlům slíbili, že jim pomůžeme. Už v noci nás nenechala spát zlá bouře, která se snažila ovládnout celou naši říši. My jsme se však nevzdali a po náročném boji jsme ji nakonec porazili. Celý den jsme vedli souboje o pozici šamana. Nebylo to lehké, ale nakonec zvítězil oheň.

Největší zlom však nastal v momentě, kdy se oheň ujal své vládnoucí pozice a svět Macaa začal uvadat, a i živly začaly ztrácet svou sílu. Pro naleznutí správného řešení jsme museli vyluštit složitou šifru. Někteří z našich týmů plnily fyzicky náročné úkoly, někdo přenášel informace a někdo byl dokonce i uvězněn a musel tuhle šifru vyluštit. To se nám také povedlo. Výsledkem celé šifry bylo, že Macau nemůže vládnout pouze jeden živel, ale musí vládnout všechny živly spolu, že jedině spoluprací se dojde k výsledku, aby ve světě byl klid a aby tato země opět jen kvetla krásou a už nikdy neuvadala.

Víkend jsme si moc užili a už se těšíme na další zážitky, které spolu zase zažijeme.

Miriam Strachotová, 1.A