Poslední debatní turnaj v roce 2021

Asociace debatních klubů pozvala své členy na poslední debatní turnaj tohoto roku, který se uskutečnil 17.-19. prosince 2021 online.

Proběhlo 5 kol debat ve formátu Karl Popper. Tři z nich na nepřipravené teze a dvě na připravenou tezi: Zkrášlující plastické operace by měly být zakázány.

Na zpracování nepřipravených tezí, které byly odkryty během turnaje, měli debatéři vždy jednu hodinu, po které museli tezi buď obhajovat, nebo vyvracet. A toto bylo jejich znění: Bohatství by nemělo být považováno za životní úspěch a cíl. / Práce z domova by měla být v zaměstnáních, která nevyžadují fyzickou přítomnost, normou. / Ježíšek by měl zveřejnit kompletní podklady pro své hodnocení.

Náš debatní klub reprezentovaly týmy Ponto, tvořený pěticí debatérů z prvního ročníku, a Scvrnkls, jehož členy jsou prváci a třeťáci. Celkem se turnaje účastnilo 24 týmů z různých středních škol z celého Česka. Debatní aktivity zabraly cca 16 hodin víkendového času a týmy i jednotliví debatéři si do celkového skóre v debatní lize zapsali další body. Součástí turnaje byla i soutěž o vánoční look debatérů. Vzhledem k pravidlům GDPR vám nemůžeme přinést fotografie z online turnaje, protože pořizování screenshotů během online turnaje není povoleno. Pokud máte chuť se příště na turnaj přijít podívat jako divák, můžete se v této roli zaregistrovat. Ale pozor, registrace je placená. 

Další možnost debatovat na úrovni celé ČR budeme mít už 14.–16. ledna.

-DK PONTO-