Konference o čtení v angličtině podruhé

Páteční třídnická hodina přinesla tento týden, 15. října 2021, více než běžné seznámení s průběžnými aktualitami a informacemi.

Nádherná atmosféra v Zimním sále byla ještě více podtržena akcí, kterou zorganizovala pod vedením Mgr. Aleny Rosíkové třída 3. A, jakožto patroni, studentům 1. B.

V kmenové třídě obdrželi prváci vstupenky s informací a pozvánkou na akci s názvem Čtenářský klub. Hromadně se tedy celá 1. B s očekáváním, co bude následovat, odebrala do Zimního sálu, kde již na milé pozvané čekali hostitelé – 3. A – s úžasným programem o čtení v angličtině.

Na úvod žáky přivítala usměvavá moderátorka a informovala je o tom, co bude následovat.

Jako další se posluchačům představila dvojice dívek, které seznámily studenty se čtením anglických knih. Mimo jiné žáci 1. B obdrželi i skvělé tipy a rady, jak si čtení v anglickém jazyce zpříjemnit, jak si vybrat knihu na úrovni jejich znalostí angličtiny, na co se při čtení soustředit a jak často a dlouho se knize věnovat.

Pod slovem Anglie si nejspíše každý představí královnu Alžbětu II. s čajem o páté, anebo detektiva Sherlocka Holmese s anglickými sušenkami a muffiny. Tyto dvě tváře Velké Británie sice prváci na konferenci o knihách neměli možnost potkat, zato ale nechyběly výše zmíněné pochoutky, které i s dalšími sladkostmi reprezentujícími Spojené království přichystali studentům žáci 3. A.

Na různých místech v Zimním sále byly k vidění vyvěšené plakátky o nejznámějších knihách a spisovatelích Velké Británie. V mezičase, kdy bylo k dispozici výborné občerstvení, u kterého mohli žáci 1. B potkat další patrony, kteří představili jak sebe, tak své sladké výtvory, si mohli studenti právě tyto plakáty prohlédnout a přečíst informace o autorech románů, detektivek, dětských knih, sci-fi…

Po posilnění studenti usedli zpět na svá místa a byli seznámeni s další aktivitou, kterou se stal zábavný online kvíz v podobě opakování. Výherci byli následně po zásluze odměněni další sladkou cenou a aplausem.

Ke konci září tuto akci absolvovali žáci 1. A, jejichž patronem je třída 3. B. Studenti obou dvou prvních ročníků po ukončení prezentace odcházeli ze Zimního sálu s úsměvy na tvářích a jen záhadou by bylo, kdyby někdo z návštěvníků nesáhl doma nebo v knihovně po anglicky psané knize.

„Třeťáci, bylo to skvělé, děkujeme!“

Jolana Chovancová, 1.B