Studentské volby na SGV

Jak jste si jistě mnozí povšimli, studentské volby na středních školách proběhly již před volbami 20. a 21. září 2021 a byly organizovány organizací JSNS. Na naší škole se však odehrály až o týden později, a to přesně v den voleb, 8. října.

Ve srovnání se studentskými volbami v celé republice dosahuje naše škola zajímavého, odlišného výsledku. V celostátních volbách se na první příčce umisťuje PIRSTAN s 30,4 % hlasů, na druhém hnutí SPOLU, které získalo pouze o procento méně, dále ANO s 8,5 % hlasů a Strana zelených se 7,1 %. Ostatní strany by se do poslanecké sněmovny nedostaly.

U nás však drtivě zvítězilo hnutí SPOLU – 60,6 % hlasů, PIRSTAN skončil na druhém místě s 23,8 % hlasů a na třetím se s relativně podobným výsledkem jako v celostátních volbách umístili Zelení s 6,7 %. Hlasy ostatním stranám, které by se však do PS nedostaly, představovaly 8,9 %. Účast u voleb pak byla 69,3 %.

Martin Šálek