Všechny aktuality

Futsálový přátelák

V pondělí 2.5. jsme s naším holčičím futsálovým týmem vyrazili na "Ágéčko" do Kroměříže, kde jsme s místním týmem sehrály přátelské utkání.

Benefiční koncert SGV v Luhačovicích byl pohlazením pro duši

V neděli 8. května předvedli naši studenti své talenty v luhačovickém kostele Svaté rodiny. Vystoupil zde Pěvecký sbor Stojanova gymnázia a skupina žáků s divadelním představením StojanDrama.

Křest našich studentek

V pondělí 9. května 2022 se v bazilice konala slavnost, a to hned trojitá. Po dlouhé přípravě byly ve velkolepém velehradském chrámu pokřtěny tři studentky z našeho gymnázia.

Pěší pouť Hostýn-Velehrad

Květen je období poutí. Proto jsme neváhali, obuli boty, na záda nahodili batoh a ve dnech 5. – 8. května…

Biřmovanci v Manětíně

Čekal nás příjemný jarní víkend. Od pátku 29. dubna do první májové neděle jsme společně podnikli cestu do západních Čech,…

3D tisk

V pondělí 25.4.2022 jsme měli možnost seznámit se s 3D tiskárnou.

Debatní liga 2021-2022 končí

O minulém víkendu se debatní družstvo HOESenky našeho Debatního klubu PONTO zúčastnilo Open turnaje, který doprovázel finále Debatní ligy 2021-2022. Turnaj i samotné finále probíhaly na pražském Gymnáziu Nad Alejí.

Úspěšná mise SOČ

V letošním školním roce se naše gymnázium opět zapojilo do středoškolské odborné činnosti. Okresního kola, které pořádalo Gymnázium Uherské Hradiště, se účastnilo 7 studentů, a to v 5 oborech.

Francouzština “v terénu”

V úterý 26.4. jsme s francouzštináři opustili školní škamna a vydali se na procházku Velehradem, abychom si spolu s maturantkami zopakovali, co o poutním místě víme.

Úspěch našich florbalistů v Ostravě

Historického úspěchu dosáhl florbalový tým SGV na turnaji v Ostravě. Obsadili jsme stříbrné místo a náš hráč Vojta Bistrý byl vyhlášen nejlepším střelcem turnaje.

Svačiny pro Ukrajinu na SGV “jedou”

Již potřetí se o čtvrteční velké přestávce vestibul SGV zaplnil štědrými studenty a zaměstnanci, kteří uvítali možnost koupit si svačinu, a podpořit tak Ukrajinu.

Exkurze studentů 3. ročníku do firem

Dne 12. dubna psali naši budoucí prváci přijímací zkoušky. Nám tedy nezbylo nic jiného, než se vzdělávat mimo školní zdi.