Biřmovanci se setkali se sestrami CM

V pondělí 27. dubna 2026 se biřmovanci setkali se sestrami sv. Cyrila a Metoděje. Setkání proběhlo v přátelské a otevřené atmosféře.

Součástí setkání byla také myšlenka „andělů“. Každý biřmovanec měl svého „anděla“ – sestru, která na něj po dobu přípravy pamatovala v modlitbě a duchovně jej provázela. Tito „andělé“ nesli své svěřené biřmovance v modlitbách, podporovali je a vyprošovali jim potřebné dary a Boží požehnání na jejich cestě k přijetí svátosti biřmování.

Setkání se sestrami přineslo biřmovancům povzbuzení, možnost sdílení i hlubší uvědomění, že na cestě víry nejsou sami. Modlitební podpora „andělů“ se stala krásným symbolem blízkosti, solidarity a duchovního doprovázení, které provází jejich přípravu na přijetí této významné svátosti.

Martina Vlková