Otevřený turnaj Debatního poháru v Praze

O víkendu 27.-28.4. se jeden z našich debatních týmů v sestavě Julie Maňáková, Dorota Komoňová a Jan Kolařík zúčastnil pohárového Open turnaje v Praze.

Soutěž probíhala paralelně se závěrečným finálovým turnajem letošní Debatní ligy a Debate league .

Během pohárových soutěží jsme se utkali ve čtyřech debatách, z nichž jsme bohužel vyhráli jen jednu. O to více zkušeností si odvážíme ze setkání s velmi kvalitními soupeři. Dvakrát jsme debatovali na téma legalizace drog. Kromě toho nám byly nabídnuty dvě nepřipravené teze; jedna z okruhu politiky a druhá z praxe debatování. Naše Dorka s průměrem 79,25 debatérských bodů obsadila šesté místo mezi sto dvaceti zúčastněnými debatéry.

Tím jsme uzavřeli letošní pohárovou sezonu, ve které se náš tým Quis interrogabat? umístil na desátém místě, druhý tým HOESenky na devatenáctém z celkového počtu sto deseti českých, slezských a moravských týmů.

V pondělí 29. 4. se v Poslanecké sněmovně ČR odehrálo finále Debatní ligy a anglické Debate league. Debatovaly tam ty nejlepší týmy z republiky. Finále bylo velmi zajímavé a odnesli jsme si z něho spoustu poznatků, které hodláme využít v další sezóně debatování.

Julie Maňáková, 1.A