Debatní turnaj v Ostravě

V pátek 11. 11. se pětice debatérů z našeho klubu ve složení Benedikta Kočí, Agáta Dufková, Martin Šálek, Marek Bartošík a Jakub Skopal vydala do Ostravy na první debatní turnaj v češtině v tomto školním roce.

Cestě do Ostravy na Gymnázium Hello předcházela příprava soutěžní teze Náprava pachatele by měla být hlavním účelem trestu. V Ostravě jsme kromě této teze debatovali ještě o dvou nepřipravených  tezích z oblasti náboženství a jedné další z předem neoznámeného okruhu. Na zpracování nepřipravených tezí mají debatéři hodinu času bez použití informačních zdrojů. Z pěti debat se nám podařilo tři vyhrát a ve dvou případech se radovali z úspěchu naši soupeři.

Na turnaji se sešel rekordní počet týmů – jejich počet přesáhl magickou padesátku – s 219 debatéry. Takto hodnotí víkendovou debatérskou akci nejmladší z našeho týmu HOESenky, Benedikta Kočí: „Domů se vracím spokojená, získali jsme tři výhry z pěti debat, a navíc spoustu dobrých dojmů. Debaty nás velice bavily a byly velmi obohacující. Myslím, že můžu říct za všechny, že už se nemůžeme dočkat dalšího debatního turnaje!“

Na ten nebudou muset debatéři čekat nijak dlouho. Druhý debatní turnaj, tentokrát v anglickém jazyce, proběhne za tři týdny v Praze na Park Lane School (Kampus Malá Strana).

Agáta Dufková, Debatní klub PONTO