Ekologická olympiáda

Dne 13. - 15. října se na Gymnáziu Valašské Klobouky uskutečnil již 28. ročník krajského kola Ekologické olympiády.

Tématem letošního ročníku byla “Druhová ochrana” a naši školu vyrazilo reprezentovat tříčlenné družstvo druháků ve složení Tereza Cibulková, Jan Pikner a Jakub Mikéska.
Soutěžní úkoly byly podobně jako loňský rok velmi pestré. Ústní kvíz, písemný kvíz, hledání chyb a analýza dat, hrabání mechu učiteli, závody v přenášení vody pomocí mechu, poznávačka rostlin a živočichů. Stěžejním úkolem pak bylo zpracování a obhajoba projektu, kdy soutěžící řešili rozšíření Přírodní rezervace Javorůvky. První večer zpestřily a porotce rozesmály recesní scénky na téma “Zubr, kráva, ovce, jde to s námi z kopce”, do kterých museli být zapojeni i učitelé každého týmu.

Všichni jsme si dny prožité ve Valašských Kloboukách užili a domů se vrátili s celkovým 5. místem (z 10 týmů) obohaceni novými znalostmi, zkušenostmi, inspirací i s kontakty na nové přátele.
Tímto děkuji Terce, Honzovi a Kubovi za vzornou reprezentaci naší školy i za spoustu legrace při nácviku recesní scénky ze života karpatských pastevců 🙂 

Martina Halová