Pobytový Ponto tábor – modří

Dne 1. 8. 2022 jsme z Velehradu společně s cestovní kanceláří PONTO Travel vyjeli do tábořiště ve Velkých Karlovicích.

Hned při příjezdu nás čekala letištní kontrola, po které nás pak čekalo vybalování a seznámení s ostatními táborníky. Jakmile jsme se už všichni znali, přiběhla za námi holčička jménem Lucinka, že její svět je v nebezpečí, protože se vlády ujala zlá královna a potřebuje pomoci se záchranou. Zavedla nás tedy na místo, kde se nacházel vstup do její říše. Zde stála velká skříň, a abychom se dostali do Narnie, museli jsme jí projít. Jakmile jsme prošli, přišel za námi pan Tumnus a řekl nám k tomu všemu něco víc.

Další den následovalo seznámení s dalšími sourozenci Lucinky – Petrem, Zuzkou a Edmundem, ale také s informacemi o Narnii, a co je ta zlá královna vlastně zač. Abychom se lépe v Narnii vyznali a věděli, jaká území máme osvobodit, museli jsme nejdříve najít mapu. Díky nalezení mapy jsme mohli zrovna osvobodit už i malou část Narnie. Večer při rituálu se nám poprvé zjevil Aslan, který nám poděkoval za to, že se jim snažíme pomoci. Povzbudil nás, abychom se nevzdávali v osvobozování země, ale pokračovali dalším územím, a to tím nejvzdálenějším.

Odpočatí a plní sil jsme se tedy hned další den dopoledne vydali na náročnou cestu. Museli jsem splnit různé úkoly a zvládnout náročný terén hornatých míst Narnie. Osvobození se nám zdařilo, a tak sice unavení, ale s pocitem radosti ze záchrany, jsme se všichni ve zdraví vrátili zpět do tábořiště, kde nás čekal táborák a zasloužený odpočinek.

Čtvrteční ráno pro nás mělo 7 nejstarších účastníků připravený dopolední program, který si všichni, včetně vedoucích, moc užili. Po obědě nás však čekalo nemilé překvapení, kdy se nám ztratil Edmund. Museli jsme tedy zjistit, co se s ním stalo. Po splnění úkolů jsme se dozvěděli, že jej zajala zlá královna a střeží jej nedaleko od nás. Večer nás Aslan podpořil, že jsme na dobré cestě a nemáme se vzdávat.

V noci nás potom naléhavě probudili Lucinka s Petrem a Zuzkou, že nyní je ten čas, kdy Edmunda nikdo nestřeží, a tak ho můžeme jít vysvobodit. Plán vyšel, šťastně jsme Edmunda odvedli zpátky k nám do tábořiště a šli spokojeně odpočívat.

Ráno po probuzení jsme si začali připravovat zbraně na boj proti zlé královně. Odpoledne nastal tvrdý trénink, kde jsme museli zvládnou velmi obtížné úkoly. Museli jsme se plazit, brodit se potůčkem a běhat v náročném terénu. Navečer nás pak čekal samotný boj. Museli jsme bojovat podle pravidel a na jejich stvrzení jsme také podepsali smlouvu. Druhá strana však nebojovala čestně, přelstila nás a smlouvu roztrhala, čímž nás také porazila. My jsme však neztráceli naději, ikdyž se Aslan ten den za námi nezastavil.

Ráno se nám sourozenci svěřili s tím, že se snažili najít Aslana, když se večer neobjevil, ale nenašli nic víc než jeho deník, ve kterém byly zašifrované stopy, kde se nacházel. Když jsme rozluštili jeho vzkaz, zjistilli jsme, že se obětoval, abychom mohli zvítězit nad Ledovou královnou, jejíž magickou moc jen tak něco nepřemůže. To dokáže pouze jedna věc, která je nad všechny kouzla, a tou je Láska. Ovšem sami bychom proti ní byli skoro bezmocní, museli jsme tedy oživit naše spojence. Přichystali jsme se na boj proti Ledové královně a konečně nastal čas, kdy jsme nebojovali jen proti jejím spojencům, ale už i proti královně samotné. Boj byl opravdu těžký, ale po zlomení její kouzelné hůlky ztratila všechnu svou moc a Narnie byla zachráněna. Večer jsme ji zavedli za Aslanem, který se však nad ní slitoval a dal jí milost. Potom už nás čekalo jenom rozloučení s Lucinkou, Edmundem, Zuzkou, Petrem, také s královnou a panem Tumnusem. Nakonec jsme opět prošli skříní a vrátili se zpět k nám na svět.

Ráno po návratu z Narnie jsme se všichni sbalili, zahráli si poslední společnou hru a slavili mši svatou. Nastal čas se rozloučit  a jet domů, ovšem se srdcem plným krásných zážitků.

Tábor jsme si všichni moc užili a už se těšíme na další společně strávené chvíle, ať už na potáborku nebo příští léto znovu na našem táboře.

Za animátory Miriam Strachotová