Výtvarná a literární soutěž “100JAN”

Zapojte se do literární či výtvarné soutěže,  a oslavte tak uměleckou formou mimořádnou osobnost A. C. Stojana, jehož 100. výročí úmrtí si letos připomínáme.

Uzávěrka: 2.6.2023

29. září letošního roku uplyne 100 let od úmrtí Antonína Cyrila Stojana, osobnosti pozoruhodně širokého rozsahu a dosahu. Jeho působení a činnost jsou neoddělitelně spojeny s Velehradem, místem, kde se nyní nachází naše gymnázium, které Stojanovo jméno nese ve svém názvu a které se k jeho odkazu hrdě hlásí.

Mám, co jsem dal druhým,“ bylo životní krédo a ústřední motiv života Antonína Cyrila Stojana, kněze, politika a arcibiskupa olomouckého, jehož 100. výročí odchodu z tohoto světa si letos připomínáme.

Letošní rok bude tedy rokem stojanovským, rokem stojanovských oslav. Významná výročí si lze připomínat a slavit různými způsoby. My jsme se rozhodli k činu, k literárnímu činu – uspořádání literární a výtvarné soutěže,  která výročí této mimořádné osobnosti zvýrazní a oslaví jinou – uměleckou formou.

Připojte se k naší oslavě!

Jak naše literární/výtvarná soutěž vypadá? Podívejte se do přiložených propozic, kde naleznete všechny potřebné informace o obsahu, formě a termínech.

Tým Stojanova gymnázia, Velehrad